1 بهمن 23, 1401

استقبال ملت عراق از فراخوان آیت الله سیستانی برای کمک به ملت سوریه

به گزارش «شیعه نیوز»، حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبد المهدی الکربلایی نماینده آیت الله سیستانی و متولی شرعی حرم امام حسین (علیه السلام) در استقبال از کاروان کمک رسانی و حمایت لجستیک که به سوریه ارسال خواهد شد، گفت: اجابت سریع ملت عراق از فراخوان آیت الله سیستانی برای کمک به ملت زلزله زده سوریه، یاد آور اجابت سریع به فتوای جهاد کفایی است.
وی افزود: از تمامی اهل خیر و نیکی می خواهیم در این کمک رسانی انسان دوستانه که بازتاب دهنده التزام به اخلاق و آموزه های اهل بیت (علیهم السلام) است، مشارکت داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین الکربلایی ادامه داد: توصیه های انسانی ائمه اهل بیت (علیهم السلام) و توجهات انسانی آیت الله سیستانی منحصر به ملت عراق نیست، بلکه عموم مردم را شامل می شود.
نماینده حضرت آیت الله سیستانی تصریح کرد: هنگامی که عراق در معرض خطر قرار گرفت، اجابت سریع به فتوای جهاد دفاعی انجام گرفت و اکنون خانواده های زیادی خارج از عراق گرفتار مصیبت و فاجعه شدند و این نیز نیازمند اجابت سریع است.
وی بر ضرورت ارائه هر آنچه امکان دارد برای همدردی و کمک رسانی به خانواده ها تأکید کرد.
در همین راستا، مدیریت آستان مقدس حسینی اشاره کرد: کاروان کمک رسانی که برای ملت مصیبت زده سوریه ترتیب داده شده، با همکاری با کاروان های حمایت لجستیک موکب های حسینی و خیرین بوده که متشکل از کمک های پزشکی، انسانی و خدماتی است.
شایان ذکر است که دفتر آیت الله سیستانی، ضمن همدردی با زلزله زدگان، خواستار کمک رسانی به خسارت دیدگان شد.
ایتا
 
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات