1 بهمن 26, 1401

افزایش رشد اسلام هراسی سایبری در لوکزامبورگ

به گزارش «شیعه نیوز»، رئیس رصدخانه اسلام هراسی در لوکزامبورگ گفت که از سال ۲۰۱۹ و با آغاز شیوع کرونا افزایش استفاده مردم از بسترهای آنلاین و فضاهای مجازی موجب شد تا رشد اسلام هراسی سایبری در این کشور افزایش پیدا کند.
بر اساس یک گزارش جدید از هر شش مسلمان یک نفر در سال 2021 میلادی در لوکزامبورگ با تبعیض مذهبی مواجه بوده است.
مرکز نظارت بر اسلام هراسی (رصدخانه اسلام هراسی) در لوکزامبورگ در گزارش خود همچنین اعلام کرد که زنان بسیار بیشتر از مردان در معرض اقدامات اسلام هراسانه قرار داشته اند.
همچنین بر اساس این گزارش از هر پنج مسلمان در لوکزامبورگ یک نفر شاهد حوادث اسلام هراسی در سال 2012 بوده است.
«یاسمین جاهیک»، رئیس رصدخانه اسلام هراسی در لوکزامبورگ گفت: از سال ۲۰۱۹ و با آغاز شیوع کرونا افزایش استفاده مردم از بسترهای آنلاین و فضاهای مجازی موجب شد تا رشداسلام هراسی سایبری افزایش پیدا کند.
بر اساس این گزارشف اقدامات اسلام هراسانه با انگیزه های نفرت علیه مسلمانان و نژادپرستی در کشور لوکزامبورگ مانند سایر کشورهای اروپایی انجام می گیرد.
گفتنی است،رصدخانه اسلام هراسی حدود پنج سال پیش در سال 2018 میلادی برای مقابله نژادپرستی و جمع آوری مستندات مربوط به اقدامات اسلام هراسانه علیه مسلمانان در لوکزامبورگ راه اندازی شد. تا دهه ۱۹۷۰ میلادی جمعیت مسلمانان لوکزامبورگ بسیار کوچک بود. در اواسط دهه ۱۹۷۰ جمعیت مسلمان تنها ۳۰۰ نفر بود ،اما در اواسط دهه ۱۹۹۰ و از زمان آغاز جنگ‌های داخلی در یوگسلاوی سابق پناهجویان عمدتا مسلمان بوسنیایی وارد لوکزامبورگ شدند که تعداد آنها بیش از سه هزار نفر تخمین زده می‌شود.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده در حال حاضر حدود 15 هزار مسلمان در لوکزامبورگ زندگی می کنند.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات