1 مهر 21, 1401

امام‌زادگان به دستور ائمه و برای فعالیتهای تبلیغی به ایران مهاجرت کرده‌اند

حجت الاسلام و المسلمین شیری چهارشنبه شب در افتتاحیه دوره آموزشی هیات امنای بقاع متبرکه و اماکن مذهبی کشور در مشهد افزود:امام زادگان‌ مبلغان خاموشی هستند که با گذشتن از جان و مال خود برای تبلیغ اسلام به سراسر دنیا مهاجرت کردند و مایه برکت و امنیت دیار ما هستند.

وی ادامه داد: ائمه به ایران توجه خاصی داشتند و تقریبا به تمام شهرهای کشورمان از جمله، قم، اصفهان و تبریز سفرایی فرستادند و این کاملا مهندسی شده بوده است.

او اضافه کرد: برخی از امام زادگان مجبور بودند تا آخر عمر به گونه ای زندگی کنند که شناخته نشوند و برای از بین بردن فاصله طبقاتی رنج ها بردند و برخی از آنها تبعید و برخی اسیر شدند.

فعالیت بیش از ۲۲ هزار نفر هیأت امناء در بقاع متبرکه کشور

حجت الاسلام و المسلمین نوروز پور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در افتتاحیه دوره آموزشی هیات امنای بقاع متبرکه و اماکن مذهبی کشور در مشهد گفت: بیش از ۲۲ هزار نفر به عنوان هیات امنا در بقاع متبرکه و امام زادگان کشور به زائران خدمت رسانی می کنند.

به گزارش ایرنا سازمان اوقاف دوره های آموزشی خود را به صورت شهرستانی، استانی و کشوری برنامه ریزی می کند که در این دوره تعدادی از اعضای هیات امنا به نمایندگی در مشهد دعوت شده اند و برگزاری این دوره ها در مشهد با هدف بهره مندی از محضر امام رضا(ع) در کنار این دوره آموزشی است.

 این دوره های آموزشی امروز و فردا از ساعت ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ برگزار می شود و سر فصل های دروس پیش بینی شده شامل امور قرآنی، عمرانی، جاری، مالی و فرهنگی است و در پایان دوره، گواهی آموزشی به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات