1 دی 21, 1401

انتشار یک پژوهش علمی تخصصی درباره مراسم میلیونی اربعین

به گزارش «شیعه نیوز»، موسسه تحقیقات بین المللی «Academia»، یک پژوهش علمی تخصصی درباره مراسم میلیونی اربعین را در شهر کربلای معلی منتشر کرد.
این موسسه در گزارشی نوشت: «شاهزاد حسن» پژوهشگر پاکستانی این پژوهش را آماده کرده است و در آن احادیث و روایت های مرتبط با تبیین فضلیت زیارت اربعین سید الشهداء(ع) را نوشته است. در این پژوهش از صفحه 25 جزء 101 کتاب بحارالانوار و صفحه 134 کتاب کامل الزیارات و حدیث امام صادق(ع) که می فرماید: “من أتى قبر الحسین (علیه السلام) ماشیاً، کتب الله له بکلّ خطوه ألف حسنه، ومحا عنه ألف سیّئه، ورفع له ألف درجه” استفاده کرده است.
این گزارش به نقل از این تحقیق با عنوان «پیشنهاداتی در مسیر نجف تا کربلا» نوشت: در این تحقیق بسیاری از اطلاعات آماری درباره زائران در جاده منتهی به این دو شهر مقدس همچون مسافت کلی بین دو این شهر، تعداد عمودها و فاصله بین عمود اول و آخرین آن، اطلاعات دیگر مورد توجه قرار دارد.
نویسنده این تحقیق همچنین برخی از اطلاعات بهداشتی مرتبط با پیاده روی، نحوه انتخاب زمان پیاده روی و استراحت زایران سالم یا بیمار و مواردی را که زائران به آن نیاز دارند، آورده است.
در این پژوهش فهرست مهم‌ترین و بزرگ‌ترین موکب های خدماتی که در طول جاده یا حسین گسترده شده اند و سایر اطلاعات لجستیکی و فناوری نوشته شده است.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات