2 بهمن 4, 1401

اهانت به قرآن،در جهت اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان‌ها است

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع جهانی اهل بیت (ع) در واکنش به اهانت سیاستمدار افراطی سوئدی به قرآن کریم بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه به این شرح است:

بسمه تعالی

اقدام مذبوحانه اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید، کتاب آسمانی بالغ بر یک میلیارد مسلمان جهان موجبات انزجار و خشم و عصیان پیروان آخرین دین الهی یعنی اسلام مبین و قرآن کریم را فراهم ساخت. متأسفانه برای چندمین بار این حرکت غیرمنطقی و ضدحقوق بشری در کشور سوئد که مدعی رعایت احترام به حقوق بشر است، صورت پذیرفت.

این اقدام توهین آمیز در پی حرکت بی شرمانه اخیر آن نشریه بدنام و مزدور فرانسوی در توهین به ساحت ولی امر مسلمین جهان و مرجعیت عالی شیعه که حاکی از استیصال استکبار جهانی و صهیونیسم جنایتکار بین المللی در مقابله با اسلام و مسلمانان جهان است.

غرب مدعی احترام به حقوق بشر به بهانه آزادی بیان و با روحیه خود برتربینی اهانت به مقدسات و ارزش‌های دینی دیگران بخصوص مسلمانان را مجاز می‌داند. این حرکت نفرت انگیز در راستای سابقه سیاه توهین و اهانت به مسلمانان ناشی از فکر و رویکرد پلید آنان در زدودن ارزش‌ها و معیارهای اخلاقی و معنوی و حقوقی بشریت قرار داردکه از سوی استکبار جهانخوار و صهیونیسم بین المللی جنایتکار مورد حمایت و تحریک می‌شود.

مجمع جهانی اهل بیت (ع) این اقدام موهن را شدیداً محکوم می‌نماید و آن را در جهت ترویج اسلام ستیزی، اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان‌ها تلقی می‌کند.

مجمع جهانی اهل بیت (ع) مستمسک قرار دادن مفهوم والای آزادی بیان برای اقدام‌های ضدفرهنگی و هتک حرمت مقدسات و ارزش‌های پیروان ادیان منجمله مسلمانان، کرامت انسانی و ارزش‌های والای اخلاقی و مذهبی دیگر کشورها و ملت‌های جهان تقبیح می‌کند و به مسئولان کشور سوئد هشدار می‌دهد مانع از بروز و استمرار چنین جریانات ضدفرهنگی و غیر انسانی شده و به وظیفه خود در مقابله با حرکات ضدانسانی و نفرت پراکنی نژادپرستانه شود.

مجمع جهانی اهل بیت (ع) از جمیع آزادی خواهان و مردم آگاه و با وجدان جهان می‌خواهد با اقدامات توهین آمیز به مقدسات دینی دیگران و نیز به جریانات اسلام ستیزی و اسلام هراسی جاهلانه به عنوان مظهر آزادی بیان –که متأسفانه در بسیاری از کشورهای اروپایی امری عادی تلقی می‌شود – مقابله نموده و بر ضرورت برخورد قاطع با سوءاستفاده از ارزش آزادی بیان تأکید نمایند و تا حصول این مطالبه برحق آرام ننشینند.

مسئولان دولتی و حکومتی کشورهای مختلف جهان و علمای ادیان و مذاهب مختلف وظیفه دارند به مسئولیت خطیر خویش در ممانعت از هرگونه اقدام توهین آمیز به دیگران، توسعه و تقویت زمینه‌های همزیستی مسالمت آمیز، احترام به حقوق دیگران، عدم توهین به مقدسات و ارزش‌های دینی دیگران، ترویج معنویت و احترام به مفاهیم دینی و اخلاقیات و انسانیت در جوامع بشری واقف گشته و نسبت به تحقق آن اهتمام بورزند.

مجمع جهانی اهل بیت (ع)

بهمن ۱۴۰۱

منبع : خبرگزاری مهر

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات