بهمن 6, 1401

تاکید وزیر امور اسلامی عربستان بر ممانعت از منبر رفتن افراطی های مذهبی

به گزارش «شیعه نیوز»، وزیر امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد عربستان سعودی گفت: این وزارتخانه در مسیر ممانعت از منبر رفتن «افراطی ها و کسانی که در مذهب غلو می کنند» به مراحل پیشرفته ای دست یافته و دوران تحریک کنندگان و آشوبگران به پایان رسیده است.
عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ که شب گذشته در منطقه الشرقیه عربستان سخن می گفت، اظهار داشت: وزارت امور اسلامی توانسته است مسیر تبلیغ، هزینه های مالی و اقدامات اداری را به منظور ارائه خدمات مطلوب به فرزندان منطقه الشرقیه کنترل کند.
این مقام سعودی با اشاره به اینکه هیچ مبلغ و واعظی اجازه ارائه علم خود را ندارد مگر اینکه صلاحیت آن را داشته باشد، افزود: منبرها اکنون صد درصد کنترل شده و دوران کسانی که احساسات را برمی انگیختند و دوران بازیگران، برانگیزانندگان احساسات و مبلغان به ظاهر اصلاح طلب به پایان رسیده است.
وی ادامه داد: اکنون هزاران مبلغ هستند که در بهترین سطح کار می کنند و دانش فراوانی دارند و فرزندان این کشور هستند و می خواهند علم خود را ارائه کنند اما بازیگران، تحریک کنندگان و دلقک ها و بی بندوبارها و کسانی که می خواهند چیزهای خلاف واقعیت بگویند برای همیشه به اتمام رسیده است.
آل شیخ هشدار داد که این وزارتخانه با کسانی که در زمینه تحقق رسالت وزارت امور اسلامی و حفظ قداست خانه های خداوند کوتاهی کنند، مسامحه نخواهد کرد و بر اهمیت نقش مبلغان در تقویت تعلق به میهن و متولیان امر تاکید کرد و تصریح کرد:همه باید برای برحذر ماندن از مبلغان بدخواه و فتنه انگیزی که به امنیت ما لطمه می زنند،تلاش کنند.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات