1 دی 27, 1401

تجربه پروفسور الکس از زیارت حرم امام حسین (ع)

به گزارش «شیعه نیوز»، پروفسور الکس، کارشناس امور اسلامی در فرانسه درباره حضور خود در حرم امام حسین(ع) گفت: این مکان، تنها متعلق به شیعیان نیست، احساس سربلندی و عزت می کنم که به حرم امام حسین(ع) آمده ام.
 پروفسور الکس، کارشناس امور اسلامی در فرانسه درباره حضور خود در حرم امام حسین (ع) گفت: احساس سربلندی و عزت می کنم که به حرم امام حسین(ع) آمده ام و هرکس به زیارت بیاید، ترک آن برایش سخت است، زیرا این مکان از قداست و معنویت عظیمی برخوردار است.
وی در مصاحبه با سایت رسمی آستان قدس حسینی با بیان اینکه انسانیت دین واقعی است و این همان چیزی است که در کمک ها و خدمات مرجع دینی و نهادهای اسلامی مشاهده می شود، خاطرنشان کرد: آستان قدس حسینی اقدامات انسان دوستانه بسیاری انجام داده است که افتتاح یک بیمارستان تخصصی در درمان بیماری های سرطان نمونه ای از آن است، این بیمارستان به کودکان بیمار خدمات رایگان ارائه می دهد.
الکس که به دعوت آستان قدس حسینی برای شرکت در دومین جشنواره بین المللی «کوثر عصمت» به کربلا آمده است، اظهار کرد: فروردین سال گذشته برای اولین بار به عراق سفر کردم و نظرات مثبت زیادی در مورد این شهر و حرم امام حسین(ع) دریافت کردم . وی تاکید کرد: با حضور در حرم امام حسین(ع) احساس افتخار و هیبت و شکوه می کردم و دوست داشتم بار دیگر به اینجا بیایم و آرزویم امسال برآورده شد و امسال برای شرکت در این جشنواره به کربلا آمدم.
وی با اشاره به حضور خود در حرم امام حسین (ع) گفت: این مکان مقدس تنها مختص به شیعیان نیست، بلکه برای سایر ادیان توحیدی نیز است. هرکس از این مکان دیدن کند، به دلیل قداست و معنویت فراوان، ترک آن برایش دشوار خواهد بود.
وی ادامه داد: از اجرای پروژه های بزرگ در شهر کربلا و نقش مهم و راهبردی آستان قدس حسینی در درمان بیماری های سرطانی و غیره متعجب شدم.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات