2 آبان 15, 1401

تربیت نسل جوان و نوجوان با تعهد و تخصص همراه باشد

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اهمیت آموزش و پرورش گفتند: کارهای تربیتی و فرهنگی که منجر به انسان سازی می شود از تمامی امور اقتصادی، سیاسی و… مهمتر است. بعثت انبیاء در راستای آموزش و رشد استعدادها و تزکیه و تعالی افراد جامعه بوده است. این توفیق خداوند بوده که این مسئولیت مهم را بر عهده شما گذاشته و با توکل به خداوند متعال باید در این راستا گام های مهمی بردارید.

معظم له در ادامه به سابقه درخشان اسلام در تمدن سازی اشاره نموده و افزودند: طلوع اسلام همراه با پیشرفت علوم و تربیت دانشمندان و اندیشمندان برجسته همراه بود که سبب پیدایش تمدن ممتاز اسلامی گردید.

این مرجع تقلید، پیروزی انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در احیا تمدن سازی اسلامی دانست و اضافه کرد: انقلاب اسلامی پرچمی است که هرگز بر زمین نخواهد افتاد. این انقلاب که با قیام امام راحل و مجاهدات های این مردم به پیروزی رسیده است ان‌شاءالله مقدمه ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد.

معظم له در ادامه با اشاره به عوامل عقب افتادگی جوامع اسلامی خاطر نشان کردند: متاسفانه به دلیل نفوذ استکبار و خود باختگی و استبداد حاکمان که با سرکوب و استثمار مردم و یا با کشتن اندیشمندانی همچون شیخ فضل الله نوری همراه بود شاهد عقب افتادگی در کشورهای اسلامی هستیم. باید به یاد داشته باشیم دشمنان اسلام در ظلم و ستم راندن بر ملت ما هیچ حد و مرزی نمی شناسند.

این مرجع تقلید یکی از نیازهای ضروری و مهم را تربیت همراه با تعهد و تخصص نسل نوجوان و جوان توصیف و خاطر نشان کردند: اهل بیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» نسبت به تعلیم و تعلم نسل جوانان و نوجوانان تأکید فراوان نموده اند. شما به جنگ جهل و نادانی و مبانی استکبار می روید برای احیاء مبانی اسلام و پیشرفت و ترقی جامعه از تمام امکانات و افراد شایسته کمک گرفته شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزودند: اسلام برای رشد و تعالی جامعه بر مبارزه و ریشه کنی سه چیز تأکید کرده است؛ جهل، فقر و ظلم اگر به جای این سه دانش و آگاهی، رفاه اجتماعی و عدالت جایگزین شود شاهد رشد و بالندگی جامعه خواهیم بود.

معظم له در ادامه افزودند: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند، مردم در شرایط کنونی با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، هرگز جامعه‌ای که گرفتار فقر و جهل و بی عدالتی باشد پیشرفت نمی‌کند باید فقر جای خود را به رفاه و جهل جای خود را به آگاهی و علم آموزی بدهد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه یادآور شدند: حضرت امیر مومنان (علیه السلام) در نامه ای به مالک اشتر هنگام اعزام به مصر عنایت به مردم و رسیدگی به مشکلات آنان را بسیار سفارش و تاکید نمود، چرا که این مردم سپر در مقابل دشمنان هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند اگر شما همین سفارش حضرت امیر مومنان (علیه السلام) را اجرایی کنید گامی بلندی در پیشرفت کشور برداشته اید.

شایان ذکر است: در ابتدای این دیدار دکتر یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش به بیان گزارشی از برنامه ها و اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت آموزش و پرورش پرداخت.

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات