2 آبان 8, 1401

تفاهم نامه همکاری بنیاد فرهنگی البرز و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به امضا رسید

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، بنیاد فرهنگی البرز و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با هدف ترویج فرهنگ علم آموزی و تجلیل از مقام علم و عالمان از طریق شناسایی، معرفی، حمایت و تجلیل از دانشجویان و محققین مستعد دارای اختراع، طرح‌های تأییدی و طرح‌های پژوهشی و فناوری در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فناوری و اجتماعی و تشویق ایشان از طریق اعطای «جایزه البرز» تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: توانمندی‌ها و ظرفیت‌های قابل اعتنایی در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران وجود دارد که در تعامل با مجموعه‌های ‌هم‌سو با ماموریت‌های خود، می‌تواند از طریق هم‌افزایی‌های ارزنده، فعالیت‌های با کیفیت و مثمرثمری در سطح کشور برای محققین و فناوران در پیش داشته باشد؛ موضوعی که بدون شک، هدف مشترک بسیاری از مجموعه‌های دولتی، عمومی و غیردولتی است، تا بتوانند جوانان کشور را به فعالیت های علمی و پژوهشی ترغیب کرده و بستر مناسب برای فعالیت آن‌ها ایجاد کنند.

حیدر ارشدی افزود: امیدوار هستیم که شکل‌گیری این تعامل میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و بنیاد فرهنگی البرز منجر به آشنایی بیشتر محققان و پژوهشگران با ماموریت بنیاد فرهنگی البرز، یعنی تشویق ایشان برای ادامه و استمرار مسیر علمی و انگیزه‌بخشی و ترغیب آن‌ها به کارهای خیر شود.
دبیرکل جایزه البرز افزود: وجود اساتید و پژوهشگران متعدد و مرتبط با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، می تواند در امر فرهنگ‌سازی در حوزه وقف علمی تأثیرات بسزایی داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد همکاری با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به عنوان یکی از کانون ‌های محوری در حوزه ثبت اختراعات در بخش علم و فناوری، منجر به ترویج این نگاه و رویکرد در جامعه علمی شود.

سرپرست معاونت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و رئیس پژوهشگاه فناوری‌های نوین نیز با اشاره به اینکه این سازمان، از بدو پیدایش تاکنون ماموریت‌های مختلفی را در حوزه‌های گوناگون مرتبط با توسعه علوم و فناوری کشور برعهده داشته است، گفت: این سازمان از یک سو بنا بر ضرورت‌ها و نیازهای جامعه به عنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری‌های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی کشور بوده و از سوی دیگر با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید بوده است.

محمد فیروزمند افزود: در هر دو مقوله توسعه فناوری و حمایت و راهبری پژوهشگران، بسیاری از طرح‌ها و فعالیت‌های سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران الهام‌بخش دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاهی در این حوزه ها بوده و نقشی بنیادین در الگودهی و اشاعه اینگونه فعالیت‌ها به سایر مراکز علمی و پژوهشی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه سابقه‌ و عملکرد بنیاد فرهنگی البرز، نشان از توانمندی‌های بالای این نهاد غیردولتی و مردم‌نهاد برای حمایت از پژوهشگران دارد گفت: امید است با امضای این تفاهم‌نامه بتوانیم با همکاری دو مجموعه، گام‌های موثری در این راستا برداریم.

در پایان این دیدار مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و هیئت همراه، از پژوهشکده‌ برق و فناوری اطلاعات و پژوهشکده‌ فناوری‌های شیمیایی سازمان بازدید کردند.

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات