1 آبان 18, 1401

توصیه‌های مکرر آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی به دولت درباره مردم

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به سوره انبیاء یادآور شدند: انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌هایی است که خداوند متعال به ما عنایت کرده است. خداوند در سوره ابراهیم درباره نجات ملت های مستضعف از دست ستمگران و جباران زمان می فرماید:« لَئِن شَکَرتُم لَأَزیدَنَّکُم وَلَئِن کَفَرتُم إِنَّ عَذابی لَشَدیدٌ»؛ اگر شما شکر این نعمت را به جا آوردید بر نعمت شما افزون می شود و اگر کفران نعمت کنید عذاب خداوند سخت و دردناک خواه بود.

ایشان انقلاب اسلامی را یکی از مواهب الهی برای ملت ایران دانستند و افزودند: انقلاب اسلامی یکی از نعمت هایی است که خداوند در زمان ما به ملت ایران عنایت نموده است. این انقلاب دستاوردهای بسیاری داشته است که دشمنان اسلام و انقلاب از آغاز پیروزی انقلاب با فتنه ها و دسیسه های مختلف سعی در ضربه زدن و از بین بردن این دستاوردها بوده اند.
معظم له با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشتند: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با راه‌اندازی صدها شبکه ماهواره ای و شایعه پراکنی در فضای مجازی و ایجاد تحریم ظالمانه و حمله نظامی سعی در تخریب این نظام و ایجاد شکاف بین مردم و انقلاب دارند؛ اما به فضل الهی و بیداری ملت ایران هر روز شاهد قدرت گرفتن نظام و شکوه هرچه بیشتر انقلاب اسلامی خواهیم بود.
این مرجع تقلید در ادامه با تأکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات و دورغ پراکنی دشمنان تصریح کردند: امروز یکی از مهم‌ترین وظایف روحانیون و نخبگان متعهد، پاسخگویی در مقابل شبهات و آگاه سازی نسل جوان و گفتن حقایق برای آحاد ملت است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه دستاوردهای نظام در حوزه های گوناگون باید برای نسل جوان بیان شود، ابراز داشتند: این دستاوردها باید گفته شود تا نسل جوان ما بداند که شرایط کشور در قبل از انقلاب به چه شکلی بوده است؛ امروز به فضل الهی در مسائل گوناگون پیشرفت هایی بسیاری داشته ایم و خودباوری جای خودباختگی زمان سابق را گرفته است. امروز نسل جوان باید بداند که ما در چه موقعیت علمی در منطقه هستیم، باید گفته شود از نظر سیاسی و نظامی چه پیشرفت های داشته ایم؛ البته معتقدیم که کمبود و مشکلات وجود دارد.
معظم له با تأکید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم افزودند: متاسفانه مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند و با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، امروز آنچه مهم است مردم هستند و باید مسئولان امر به این موضوع عنایت ویژه ای داشته باشند.

ایشان با اشاره به اینکه باید شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند، خاطرنشان ساختند: بخشی از مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند اما باید خدمت رسانی به مردم سرعت پیدا کند و به خواسته های جوانان توجه شود و جا برای حضور دشمن نباشد. امروز مدیریت صحیح می تواند کمک موثری در حل مشکلات باشد؛ نباید با عمل غیرمسئولانه راه را برای دشمن باز کنیم؛ مردم ایران مردم بزرگ و با استقامتی هستند.
حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر ضرورت زمان شناسی و بصیرت در زمان کنونی اظهار کردند: باید توجه داشت این انقلاب با مجاهدت ها و تلاش های مستمر همین مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به همین مردم است و باید مسئولین برای رفاه، پیشرفت و تعالی ملت و سربلند نظام مقدس اسلامی تمام تلاش و امکانات خود را بکار بگیرند. حوزه علمیه از انقلاب و آرمان های امام دفاع خواهد کرد و شما علما باید در صحنه بوده و در کنار مردم حضور داشته باشید و درد مردم را بشنوید؛ مردم باید حس کنند ما در کنار آنها هستیم و باید به خواسته های مردم توجه جدی شود.

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات