1 دی 26, 1401

توصیه آیت‌الله مدرسی به بانوان مسلمان برای تربیت نسل صالح

به گزارش «شیعه نیوز»، آیت‌الله‌سیدمحمدتقی مدرسی از مراجع تقلید شیعیان در دیدار با گروهی از مهاجران مسلمان در آمریکا که در دفتر کربلا انجام شد، با تأکید بر اهیمت امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر و نیز دعوت به‌سوی خدا با حکمت و موعظه حسنه، مؤمن را از اسارت در دام شیطان حفظ می‌کند. دعوت به سوی خدا، کار پیامبران، ائمه(ع) و بندگان صالح خداوند است، هر کس در این کار از آنان پیروی کند، امید است که در بهشت برین همجوار آن بزرگواران باشد.
مؤلف تفسیر هدایت با اشاره به اینکه جامعه مسلمانان با تبیین دین و مذهب اهل‌ بیت(ع) نقش بزرگی در کشورهایی که در آن ساکن هستند ایفا می‌کنند، اظهار کرد: باید عده بیشتری را جذب کرده و از فیض اسلام که رهایی عالم از تمام رنج‌ها در آن نهفته است، آگاه کرد.
آیت‌الله‌مدرسی با بیان اینکه زنان در خط مقدم حفاظت از خانواده در برابر عقاید ویرانگر و فرهنگ‌های غلط دشمن که به بهانه پیشرفت و آزادی در میان خانواده‌‌ها نشر می‌دهند، نقش مهمی دارند از آنها و به‌ویژه مادران آینده خواست تا مسائل دینی را فرا بگیرند، چراکه آگاهی و تفقه در دین نقش مهمی در تربیت نسل صالح و ایجاد جامعه ایمانی و‌ مستحکم ایفا می‌کند.
وی در خاتمه این دیدار با اشاره به اهمیت دعا در حرم حسینی گفت: زائر کربلا باید در حق خود، خانواده و سایر مؤمنان دعا کند و امام حسین(ع) را برای استجابت دعا، شفیع خود قرار دهد. همچنین ضروری است که زائر با خلق و خویی خدایی و متأثر از اخلاق والای امام حسین(ع) از کربلا بازگردد.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات