7 شهریور 16, 1400

جاذبه های گردشگری آرامگاه فردوسی

جاذبه تاریخی آرامگاه فردوسی کجاست؟ اگر در سفر به مشهد می‌خواهید سفری به دوران عصر شاهنامه و داستان‌های رستم و سهراب داشته باشید. این مقاله از سپنجا را با عنوان معرفی آرامگاه فردوسی دنبال کنید

بازدید از آرامگاه فردوسی برای گردشگرانی که به مشهد سفر می‌کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آرامگاه فردوسی در طول سال میزبان جمعیت زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از سراسر جهان می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید آرامگاه فردوسی کجاست؟ تا انتهای این مقاله همراه با سپنجا باشید.

معرفی آرامگاه فردوسی، شاعر بزرگ پارسی گو قطعاً برای شما جذاب خواهد بود، در این مقاله برای ارائه اطلاعات بیشتر به شما گردشگران عزیز، تصاویر زیبایی از آرامگاه فردوسی به شما نشان خواهیم داد.

علاوه بر این به سراغ یکی از قسمت‌های ویژه باغ که به آرامگاه استاد محمدرضا شجریان، بهترین هنرمند آواز ایران می‌رویم. در بخش‌های آخر مقاله می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را درباره ساعات بازدید و مسیرهای دسترسی به آرامگاه فردوسی واقع در توس مشهد را بدست آورید.

آرامگاه فردوسی، بنایی است در توس در شمال مشهد در خاک‌جای ابوالقاسم فردوسیکه توسط هوشنگ سیحون بر پایهٔ طرح پیشین کریم طاهرزاده بهزاد، با کمی تغییرات در ابعاد و اندازه و تزئینات، طراحی و بازسازی شد. سرکار و معمار مجری ساختمان حسین لرزاده و حسین حجارباشی زنجانی و تقی درودیان مباشر ساخت این بنا بودند.از زندگی این شاعر معروف اطلاعات دقیقی در دسترس نیست با توجه به برخی روایات اولین پسر وی در سال ۳۵۹ هجری قمری به دنیا آمد، از همسر او هم نیز اطلاعاتی موجود نیست، عده ای از پژوهشگران از جمله محمد تقی بهار، زنی که در داستان بیژن و منیزه یاد شده است را همسر فردوسی می نامند. در بسیاری از روایات ذکر شده است که فردوسی در سن ۶۷ سالگی پسر ۳۷ ساله ی خود را از دست داده است که این موضوع وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است همچنین در بسیاری از اشعار خود اشاره به آن مسئله دارد.

منبع : راسخون

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات