1 بهمن 8, 1401

جلوگیری از تجمع بحرینی ها در مقابل سفارت سوئد+ فیلم

 
به گزارش «شیعه نیوز»، در حالی که نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه مانع برگزاری تجمعات اعتراضی در مقابل سفارت سوئد برای محکوم کردن سوزاندن قرآن کریم در این کشور شدند، مردم بحرین در مناطق مختلف کشورشان با برگزاری تجمع، این اقدام اهانت آمیز را محکوم کردند.
در پی هتک حرمت به قرآن کریم، تعداد زیادی از شهروندان بحرین خواستار برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل سفارت سوئد در بحرین شدند که نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه مانع برگزاری این تجمع شدند، بحرینی ها هم پس از ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری این تجمع، در مقابل مسجد «راس رمان» تجمع کردند.
بر اساس گزارش رسانه های بحرینی، پیش از این شهروندان این کشور در اعتراض به سوزاندن قرآن کریم خواستار تجمع در بیت القرآن (خانه قرآن) منامه نیز شده بودند که ماموران امنیتی رژیم آل خلیفه تمام راه های ورودی را بستند و منطقه را به طور کامل محاصره کردند و مانع از برگزاری این تجمع مردمی شدند.
در همین حال، مردم بحرین نیز در جزیره «ستره» در تجمعی اعتراضی، سوزاندن قرآن کریم تحت حمایت رسمی مقامات سوئدی را به شدت محکوم کردند.
پیش از این آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در بیانیه ای تاکید کرد: آتش زدن یک نسخه از قرآن توسط شخص تندرو و جاهلی به نام «راسموس پالودان» با حمایت و نظارت پلیس سوئد یک جنایت فردی نیست بلکه یک جنایت دولتی است.
وی اضافه کرد: این اقدام نشانه پستی فرد و دولت است و همه جنایت هایی که توسط جاهلیت اروپا انجام می شود، از همین نوع و یک جنایت مشترک است.
در این بیانیه آمده است: وارد کردن چنین جنایت ها و تجاوز آشکار به مقدسات دینی و فتنه افروزی در جهان، در چارچوب آزادی بیان یک حماقت کامل است زیرا آن ها معتقدند که انسان مانند حیوان آزادی مطلق دارد.

تعداد بازدید : 4 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
«راسموس پالودان» رهبر حزب راست افراطی «خط سخت» دانمارک، یک نسخه از قرآن کریم را در نزدیکی سفارت ترکیه در استکهلم، در میان تدابیر شدید امنیتی پلیس سوزاند.
این اقدام پالودان با محکومیت شدید مسلمانان و کشورهای اسلامی مواجه شد و از دولت سوئد نیز به خاطر جلوگیری نکردن از این اقدام انتقاد شده است.
این اقدامات موهن با محکومیت گسترده جهانی روبرو شده است. جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، افغانستان، مصر، کویت، امارات متحده عربی، الازهر مصر، مجمع جهانی علمای مسلمان، قطر، عربستان، اندونزی، اردن، مغرب، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، ترکیه و دولت نجات ملی و جنبش انصارالله یمن نسبت به این اقدام و تکرار آن بیانیه‌هایی صادر کردند و در مورد گسترش اقداماتی که باعث بی‌حرمتی به ادیان و تشدید خشونت‌ها شود، هشدار دادند.
انتهای پیام
 
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات