1 مهر 10, 1401

حاجی ایرانی زندانی شده در عربستان بزودی راهی ایران خواهد شد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت ایرنا، خلیل دردمند از حجاج ایرانی حج تمتع امسال که به دلیل همراه داشتن تصویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نمایش آن به حجاج بیت الله الحرام توسط پلیس سعودی دستگیر و روانه زندان این کشور شده بود پس حدود سه ماه حبس با پیگیری وزارت امور خارجه، حج و زیارت و دیگر مسولان امر آزاد شده است و بزودی راهی ایران خواهد شد.

گفتنی است دردمند قرار است بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته از طریق امارات راهی ایران شود اما تا لحظه مخابره این خبر از چگونگی و زمان پرواز این حاجی ایرانی به کشور اطلاعی در دست نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان عصر جمعه گذشته در تماس تلفنی با همتای عمانی، از تلاش وزرای خارجه عراق و عمان در پیگیری آزادی حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان سعودی تشکر و اظهار امیدواری کرده بود که به زودی شاهد بازگشت وی به ایران باشیم.

در تماس‌های تلفنی جداگانه فواد حسین وزیر امور خارجه عراق و السید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران خبر آزادی حاجی بازداشت شده ایرانی در سعودی به امیرعبداللهیان اعلام شد.

این حاجی ایرانی در مناسک حج امسال توسط ماموران عربستان سعودی بازداشت شد و دستگاه دیپلماسی و قوه قضاییه برای آزادی این شهروند با توجه به قطع روابط سیاسی تهران و ریاض از طریق کشورهای واسط اقدام کردند.

گفته می شود نامبرده هم اکنون در یکی از هتل های عربستان مستقر و حال ایشان مطلوب است.

در جریان مراسم حج امسال، خلیل دردمند پس از انتشار تصویری از شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار خانه خدا در توئیتر خود، توسط نیروهای امنیتی سعودی در مسجدالحرام به اتهام عدم رعایت شئونات حج دستگیر شد و حدود سه ماه در زندان به سر برد.

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات