1 دی 12, 1401

حمله به مسجدی در مونترال کانادا

به گزارش «شیعه نیوز»، مجمع اسلامی کانادا شنبه شب از طریق کانال های رسمی خود در شبکه های اجتماعی، ویدیویی از تلاش فردی برای حمله به مرکز اسلامی شهر وردو در شهر مونترال کانادا، منتشر کرد.
در ویدئوی منتشر شده فردی ظاهر می شود که با دو نفر در حال حرکت به سمت مسجد تند صحبت می کند و پس از ورود آنها به مسجد سریعا سعی می کند به آنها برسد و وارد مسجد شود، اما آنها مانع شدند و همانطور که در فیلم مشخص است، با لحنی تند به صحبت هایش ادامه می دهد.
این مجمع با صدور بیانیه ای این حادثه را محکوم کرد و گفت: این حرکت در حضور پلیس مونترال انجام گرفته است.
در این بیانیه آمده است: این مرد علاوه بر تهدید علیه مسجد و نمازگزاران به دین اسلام و رسول اکرم(ص) توهین می کند.
در این بیانیه نسبت به تشدید اسلام‌ هراسی که می‌تواند امنیت مسلمانان را به خطر بیندازد، هشدار داده شد و از مسئولان خواستند به این مسئله برای رفع این پدیده در میان جامعه کمک کنند.
شورای ملی مسلمانان کانادا به نوبه خود، همبستگی خود را با شورای اسلامی شهر وردو اعلام و این حادثه را محکوم کرد و از اسلام هراسی و نفرت انتقاد کرد.
این شورا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ما از این حادثه مطلع هستیم و با انجمن مسلمانان کانادا و اداره مسجد ارتباط برقرار کردیم. در همبستگی با آنها در برابر هر گونه خشونت و اسلام هراسی می ایستیم.
این شورا ضمن ابراز نگرانی از این حادثه گفت که ما منتظر تکمیل تحقیقات پلیس در این باره هستیم.
طی ماه های گذشته، بیش از چهار مسجد در منطقه مونترال مورد حمله قرار گرفته ‌اند، اما اعضای جامعه مسلمانان می ‌گویند: با وجود شواهد ویدیویی مرتبط با این جرایم، مقامات اقدامات بسیار کمی برای دستگیری مجرم انجام داده ‌اند.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات