بهمن 6, 1401

حمله خونین به کلیسا در جنوب اسپانیا

به گزارش «شیعه نیوز»، مقامات رسمی در اسپانیا از کشته و زخمی شدن چند کشیش در پی حمله با سلاح سرد به دو کلیسای واقع در یکی از شهرهای جنوبی این کشور خبر می دهند.
 سخنگوی شهر «آلخسیراس» در جنوب بخش خودمختار «اندلس» در جنوب اسپانیا، شامگاه چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد که مردی با سلاح سرد به چند نفر در دو کلیسای واقع در این شهر بندری حمله کرده و در نتیجه آن نیز، دست کم یک نفر جان خود را از دست داده در حالی که چند تن دیگر نیز زخمی شدند.
به گفته سخنگوی شهر آلخسیراس، مرد مذکور پس از ساعت 20 شب به وقت محلی (22:30 به وقت تهران) به شماری کشیش در کلیساهای «سان ایسیدرو» و «نوسترا سنورا د لا پالما» در مرکز این شهر و در فاصله تقریبا 300 متری از یکدیگر حمله کرده است.
سخنگوی شهر آلخسیراس همچنین تایید کرد که فرد کشته شده در حمله مذکور، یکی از کشیش های کلیسای نوسترا سنورا د لا پالما بوده در حالی که کشیش ارشد کلیسای سن ایسیدرو نیز در میان زخمی های این حمله است و در وضعیت وخیمی به سر می برد.
در همین حال، یک منبع در دادگاه عالی شهر مادرید، پایتخت اسپانیا نیز تاکید کرد که مقامات این کشور در حال تحقیق در مورد حمله به کلیساهای مذکور به عنوان یک حادثه «تروریستی» احتمالی هستند.
پلیس نیز از دستگیری عامل حمله مذکور خبر داده بدون این که هیچ گونه جزئیاتی درباره هویت یا ملیت وی منتشر کند در حالی که یک منبع پلیس نیز فیلمی را به اشتراک گذاشته که نشان می دهد دو افسر، مردی با لباس ورزشی کلاهدار را با دستبند در یک ایستگاه پلیس اسکورت می کنند.
در حالی که فیلم پخش شده توسط رسانه های محلی اسپانیا، مردی را نشان می دهد که لباس سیاه پوشیده و سلاحی در دست دارد که به نظر یک قمه است، روزنامه «ال موندو» این کشور گزارش داد که این حمله چهار زخمی بر جای گذاشته است.
بخش عربی خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه نیز در این باره از روزنامه ال موندو نقل کرد که بنا به گفته منابع امنیتی اسپانیا، فرد مهاجم که یک شمشیر ژاپنی (کاتانا) به همراه داشته، به کلیسای سن ایسیدرو در یکی از محله های شلوغ شهر آلخسیراس رفته و پس از مشاجره با یک کشیش، وی را با شمشیر زده سپس به نوسترا سنورا د لا پالما به عنوان کلیسای اصلی این شهر رفته و در آن جا به زندگی یک کشیش پایان داده است.
این روزنامه اسپانیایی ضمن آن که به نقل از پلیس شهرداری آلخسیراس گزارش داده که فرد مظنون دستگیر شده از سوی نیروهای امنیتی، مغربی تبار است، تاکید کرده که تاکنون دلایل انجام این حمله و انگیزه های پشت آن مشخص نیست.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات