دی 26, 1401

روزنامه‎نگار استرالیایی از جنگ علنی ولیعهد عربستان علیه اسلام پرده برداشت

به گزارش «شیعه نیوز»، «سی.جی.ورلمن» روزنامه‌نگار استرالیا در فیلم ویدئویی که در توئیتر خود منتشر کرد، از نقش «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در تخریب بناهای اسلامی در این کشور پرده برداشت و گفت: دولت سعودی نه تنها علیه مبلغان جنگ به راه انداخته است، بلکه با اماکن و بناهای اسلامی نیز جنگ دارد.
این روزنامه‌نگار استرالیایی می گوید: بیش از 98 درصد از مکان‎های تاریخی و مذهبی در عربستان از سال 1985 تخریب شده است و این اقدام تلاشی برای محو تاریخ است.
در سال 2012 میلادی، عربستان برج ساعت را در مکه مکرمه روی مکان‌های تاریخی و فرهنگی بنا کرد. همچنین منزل حضرت خدیجه، همسرپیامبر اسلام(ص) را به مجموعه سرویس بهداشتی تبدیل کرد. همچنین یک هتل آمریکایی را در مکه مکرمه، ساخت. آل سعود بیش از 400 مکان فرهنگی و تاریخی را تخریب کرده است.
از تخریب مکان‌های تاریخی اسلامی گرفته تا اعدام علما و روحانیون دلیل آشکاری است که رژیم سعودی به رهبری محمد بن سلمان درحال جنگ با اسلام است.
جنگ علنی علیه اسلام
سیاست‌ها و تصمیم‌های اخیر محمد بن سلمان نشان داد که او به اسلام اعلام جنگ داده است و پروژه ای مبتنی بر مبارزه با هرچیزی اسلامی در عربستان را اجرا کرد.
محمد بن سلمان این جنگ را برای دور کردن مردم از اسلام آغاز کرد. بنابراین بازداشت علما و خاموش کردن صدای مبلغان و منتقدان آغزا شد و با مبارزه علنی با اسلام و تلاش برای از بین بردن ارکان پنج گانه اسلام ادامه دارد.
عربستان در دوره محمد بن سلمان شاهد بازجویی‌های وحشیانه از مردم و منتقدان درباره اعتقادشان بود. این اقدامات به درج برخی مطالب درباره اعتقادات هندوها و بودایی ها در برنامه های درسی عربستان و ترویج افکار الحادی مخرب در این کشور مانند نمایشگاه کتاب در ریاض با موضوعات خطرناک الحاد و سحر و نظریه مبدأ خلقت بدون خالق منجر شده است.
آل سعود در چارچوب علنی مبارزه با اسلام از طریق انجمن جهان اسلام در سال 2019 میلادی به کاهش فعالیت برای اسلام روی آورده است. «محمد العیسی» دبیرکل انجمن حان اسلام با «تونی بلر» نخست وزیر پیشین انگلیس مشارکتی را برای تقویت اصطلاح «مدارای مذهبی و گفتگوی ادیان» به راه انداخت
محمد بن سلمان در ماه رمضان پخش نماز تراویح در مساجد را ممنوع کرد. این بی تفاوتی به این مرز رسید که در نزدیکی مساجد به برپایی جشن‌ها و مراسم‌ها اقدام کرده است. همچنین بن سلمان حمله گسترده خود را با هدف قراردادن مساجد شیعیان و بازداشت و شکنجه علما، منتقدان و ممنوعیت فعالیت دارالقرآن تکمیل کرده است.
این اقدامات بن سلمان در عربستان با عنوان اصلاحات انجام می شود، اما اصلاحاتی که با تخریب اماکن اسلامی و مساجد، هدف قراردادن علما، روحانیون، منتقدان و واعظان عربستان همراه شده است.
انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات