بهمن 19, 1401

رونمایی از اولین ربات انسان‌نمای محجبه در عربستان+ فیلم

به گزارش «شیعه نیوز»، اولین ربات انسان نمای محجبه ساخت عربستان سعودی کنفرانس فناوری ریاض تحت عنوان «LEAP ۲۰۲۳» ظاهر شد. شبکه الاخباریه با ربات ملاقات کرد این ربات گفت که ساره نام دارد. این ربات محجبه همچنین قادر به صحبت کردن و بیان حالات صورت و دست در هنگام صحبت با خبرنگار شبکه الاخباریه بود.
وقتی از ساره در مورد سن او پرسیده شد، او فقط لبخند زد و به سوال خبرنگار پاسخی نداد و گفت: به نظر شما سوال را چه تغییری دهیم؟
دومین دوره کنفرانس فناوری ریاض تحت عنوان «LEAP ۲۰۲۳» با حضور نمایندگان شرکت‌هایی از جمله اسنپ، آرامکو و زوم روز دوشنبه افتتاح شد.
مقامات سعودی در این مراسم اعلام کردند که عربستان سعودی در حوزه فناوری‌های جدید و شرکت‌های نوپا بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه جذب می‌کند. در این بین می‌توان به تمایل غول‌های آمریکایی «مایکروسافت» و «اوراکل» برای ساخت «مناطق رایانش ابری» در این کشور اشاره کرد.
افزایش تقاضا برای ایجاد مناطق رایانش ابری، شرکت‌های فناوری مانند اوراکل، مایکروسافت، آمازون و گوگل را به مسیری سوق داده تا به منظور سرعت بخشیدن به انتقال داده‌ای، مراکز (مناطق ابری) خود در سراسر جهان را گسترده‌تر کنند.

تعداد بازدید : 0 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات