سازمانهای حقوقی بین المللی از سوی محافل صهیونیستی حمایت می شوند | شیعه وب دات ایران | shieweb.ir
امروز : سه شنبه : ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

به سایت شیعه وب دات ایران | shieweb.ir خوش آمدید.

ورود عضویت
logo
4 تیر 8, 1400 0

سازمانهای حقوقی بین المللی از سوی محافل صهیونیستی حمایت می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش بین‌المللی مجازی عاشورا از سوی مؤسسه مطالعات فکری امت واحده و مؤسسه بین‌المللی عاشورا و آستان قدس رضوی با حضور شخصیت‌های معروف مذهبی و فرهنگی و شعرا از جهان اسلام و کشورهای بین‌المللی تحت عنوان پرتوهای تمدنی مقام و منزلت امام رضا علیه السلام شب گذشته برگزار شد.

آیت‌الله اختری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی عاشورا با اشاره به مناقب و مکارم امامان معصوم از دیدگاه قرآن مجید، به مقایسه حقوقی بین حقوق انسان در اسلام و حقوق بشر سازمان‌های حقوقی بین‌المللی پرداخت و تصریح کرد: سازمان‌های حقوقی بین‌المللی از سوی محافل صهیونیستی و امپریالیستی حمایت می‌شوند و حقوق مستضعفان و محرومین را نادیده گرفته اند که نمونه‌هایی از جنایت آنان در انجام قتل و آوارگی و محاصره و ایجاد گرسنگی میان مردم یمن، بحرین، آفریقا، فلسطین و سوریه مشاهده می‌شود که این جنایات در برابر دیدگان سازمان ملل و سازمان‌های مدعی مدافع حقوق بشر صورت می‌گیرد.
وی در ادامه خواستار رویارویی با این جنایات و اتخاذ موضع واحد جهان اسلام در برابر این جنایات ضد بشری بر اساس اندیشه‌های امام رضا (ع) شد.

امام رضا (ع) با مناظرات خود معارف اسلام را احیا کرد

شیخ اسد قصیر، نماینده آستان قدس رضوی در شهر قم درباره مبانی تمدنی و ساختار فکری و علمی اندیشه‌های امام رضا علیه السلام و نحوه پاسخگویی به بیش از هجده هزار شبهه و انتقاد مخالفان مکتب اسلام و اهل بیت (ع)، اظهارداشت: امام رضا (ع) با انجام مناظره و گفتگو با رهبران ادیان و مذاهب و جریان‌های فکری توانست معارف اهل بیت (ع) را معرفی و فرهنگ و مبانی اسلام را احیا کند.

وی افزود: امام رضا علیه السلام گفتگوی تمدنها و ادیان را پایه گذاری نمود و هزاران مسئله اساسی و پیچیده فکری که در دوران خلیفه هارون رشید و قبل از آن به انحراف کشیده شده بود را با استدلال‌های علمی و منطقی حل و فصل نمود و رساله طلایی امام رضا (ع) در علم طب به عنوان مرجع علمی در آن دوران مطرح شد.

در ادامه شیخ ماهر حمود، رئیس اتحادیه بین‌المللی علمای مقاومت اسلامی از علما و اندیشمندان شیعه خواست تا درباره تاریخ امامان (ع) خصوص روابط آنان با خلفای راشدین و یا خلفای عصر خود بازنگری کنند.

امام رضا (ع) بزرگترین شخصیت توسعه انسانی بود

وی با استدلال از سخنان علامه شیخ محمد مهدی شمس‌الدین از علمای لبنان که خطاب به شیعیان گفته بود شیعیان تصور نکنند که آنان خارج از منظومه جامعه اسلامی هستند، گفت: منظور علامه شمس الدین این بوده که امامان شیعه همسو با زمانه خویش بوده اند و بر امور سیاسی و امور دولت اشراف داشتند که بهترین مدعا صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) است که در فرازی از دعای خود برای مرزداران ارتش اموی دعا فرمود.

وی از نقش جمهوری اسلامی ایران در توسعه مبانی تمدن اسلامی و حمایت و پشتیبانی از مظلومین در منطقه و کمک به آرمان فلسطین و محور مقاومت اسلامی تقدیر کرد.
شیخ توفیق علویه، پژوهشگر اسلامی درباره بعد زمانی و مکانی منزلت و مقام بارگاه و مراقد امامان معصوم (ع) به عنوان جلوه‌های توحید الهی، بیان کرد: صهیونیست‌ها و عوامل و دست نشانده‌های آنان تلاش دارند تا نمادهای اسلام و میراث معنوی و مادی تمدن اسلامی را از راه تخریب مراقد اهل بیت (ع) اصحاب آنان نابود و محو سازند تا مردم برای حل مشکلات خود به کاخ سفید روی آورند.

دکتر دخام الطه، سفیر صلح جهانی نیز با ارائه تحلیلی از مفهوم تمدن از دیدگاه امام رضا علیه السلام از بعد راهبردی توسعه انسانی تاکید کرد: امام رضا علیه السلام بزرگترین شخصیت و اندیشمند در علم توسعه انسانی بود و مبانی راهبردی این علم را پایه گذاری کرد.
وی درباره مفهوم صلح و همزیستی از دیدگاه قرآن مجید و آیات در سوره بقره با استناد به فرمایشات امام علی علیه السلام در نهج‌البلاغه درباره مفاهیم عقل و عقل گرایی، گفت: امام رضا علیه السلام در مناظرات خود با رهبران ادیان و مذاهب گوناگون عصر خود تاکید کرد که علوم اهل بیت علیهم السلام راه سعادت و رستگاری بشریت را در دنیا و آخرت هموار می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر

مطالب مشابه

اخبار شیعه
 • تأمین امنیت شیعیان افغانستان در گروی مسئولیت‌پذیری است

  تأمین امنیت شیعیان افغانستان در گروی مسئولیت‌پذیری است
  1
 • عملکرد قشر عافیت طلب پس از رحلت پیامبر(ص) عاشورا را رقم زد

  عملکرد قشر عافیت طلب پس از رحلت پیامبر(ص) عاشورا را رقم زد
 • انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) بدون توکل حسینی ممکن نیست

  انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) بدون توکل حسینی ممکن نیست
  1
 • چگونه می توان انصارالحسین شد؟

  چگونه می توان انصارالحسین شد؟
  2
 • در جنگ اخلاق و بی اخلاقی دنیای امروز چگونه می‌توان حسینی زیست؟

  در جنگ اخلاق و بی اخلاقی دنیای امروز چگونه می‌توان حسینی زیست؟
  1
 • مردم شام فرصت نکرده بودند معارف اسلامی را به صورت صحیح یاد بگیرند

  مردم شام فرصت نکرده بودند معارف اسلامی را به صورت صحیح یاد بگیرند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  iconامام و رهبری

  مطالب بیشتر

  iconبخش قرآنی

  مطالب بیشتر

  iconکلیپ (صوتی و تصویری)

  مطالب بیشتر

  iconشعر و ادب

  مطالب بیشتر