1 شهریور 26, 1401

عملیات خدمت به زوار اربعین در سنوات آتی آسیب شناسی شود/همه دستگاه‌ها پای کار بودند

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی عصر جمعه در جلسه ستاد اربعین سازمان حج وزیارت در کربلای معلی ضمن استماع گزارش دست اندرکاران در حوزه های اقدامات مربوطه شامل راهنمایی زایران ، ثبت نام در سامانه سماح ، بیمه اربعین، و … از  همه افراد قدردانی کرد.

عزیمت حدود چهار میلیون زائر ایرانی به کربلا 
وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و امام راحل گفت: امسال پس از حدود دو سال از همه گیری کرونا که حضور زوار اربعین را محدود کرده بود شاهد حضور بیش ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کشورمان هستیم که بنابر پیش بینی ها این آمار تقریبا به چهار میلیون هم می‌رسد و به نسبت حج که حدود ۴۰ هزار نفر را اعزام کردیم رشد بسیار بالایی داشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بی انصافی است اگر زحمات صورت گرفته در همه دستگاه‌ها در حوزه اربعین حسینی نادیده گرفته شود زیرا اقدامات زیادی انجام گرفته که البته آسیب شناسی لازم نیز باید صورت گیرد .

عملیات خدمت به زوار اربعین در سنوات آتی آسیب شناسی شود/همه دستگاه‌ها پای کار بودند

اسماعیلی عملکرد دستگاه‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اربعین حسینی را بی نظیر و نسبت به سنوات گذشته بیشتر دانست و گفت: این سازمان ها بیشترین همکاری را در کنار سایر دستگاه‌های خدمات رسان داشته اند .

اقدامات همه با همدلی و تدبیر پیش می رود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از همه وزارتخانه ها و دستگاههایی که در زمینه تسهیل حضور زایران کشورمان در اربعین فعالیت کرده اند، گفت : عمده عملیات اینجا و در کشور عراق انجام می گیرد بنابراین اقدامات در این کشور نیز با همدلی و تدبیر پیش می رود و همه عزیزان به ویژه همکاران حج وزیارت نیز به گونه ای مردمی پای کار آمدند که همین نیز رمز موفقیت اقدامات این آنها در حوزه اربعین می باشد.

قدردانی از مردم و مسئولان عراقی 
اسماعیلی ادامه داد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را در حوزه اربعین حسینی داریم که اقدامات و هماهنگی های اجرایی را در زمینه اربعین حسینی مدنظر قرار دهیم.

عملیات خدمت به زوار اربعین در سنوات آتی آسیب شناسی شود/همه دستگاه‌ها پای کار بودند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از مردم و مسئولان عراق در ایام اربعین حسینی گفت: برخی مسایل محدود در روزهای اولیه به دلیل این بود که میزان خدمات ما با تسهیل گری هم وزن نبود؛ زائران زودتر از راه اندازی مواکب به سفر اربعین عزیمت کرده بودند که برخی مسایل پدید آمد که به سرعت رفع شد؛ همه امکانات مردمی اعم از اسکان، تغذیه و …..نیز راه اندازی شد و خوشبختانه هیچ مشکلی در این زمینه دیده نشد و به لطف امام حسین (ع)و اهل بیت عصمت و طهارت تمامی مسائل و مشکلات به سرعت رفع شد.

حضور چندین میلیونی در کربلا وصف ناپذیر است 
وی با بیان اینکه حضور میلیون ها نفر در شهر کم جمعیت کربلا در ایام اربعین حسینی وصف ناپذیر است، گفت : این شبیه به یک معجزه است و بی شک همه ما از نعمت ولایت اهل بیت بهره مند هستیم.

عملیات خدمت به زوار اربعین در سنوات آتی آسیب شناسی شود/همه دستگاه‌ها پای کار بودند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسامی خطاب به اعضای ستاد اربعین سازمان حج و زیارت تصریح کرد: همین نزدیکی شما به مردم و زوار عامل موفقیت شما است، مسئولان و کارگزاران باید خود را با مردم بدانند و از آنها دور نباشند.

دولت مردمی در همه اجزا به مردم نزدیک است 
وی افزود: دولت مردمی هم نشان داده که در همه اجزا به مردم نزدیک است و همیشه به دنبال رفع دغدغه های مردم می باشد و نمونه آن را در خدمات رسانی و تلاش شبانه روزی و سفرهای استانی در کشور شاهد هستیم و در ایام اربعین هم دست اندرکاران دولت در راستای تسهیل امور زایران و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تلاش کردند.

بهره جویی از موسسات مردمی در خدمت به زائران اربعین
عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: می‌توان در سنوات آتی نیز از ظرفیت های موسسات مردمی و سایر توانایی های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در زمینه خدمت رسانی به زوار اربعین بهره جست.

عملیات خدمت به زوار اربعین در سنوات آتی آسیب شناسی شود/همه دستگاه‌ها پای کار بودند

تاکید برتشکیل کمیته ای برای بررسی و آسیب شناسی عملیات اربعین 
وی بر آسیب شناسی عملیات اربعین و ارایه گزارش به مسئولان کشور از سوی سازمان حج وزیارت تاکید کرد و گفت: روند تشکیل کمیته ای برای بررسی و آسیب شناسی عملیات اربعین حسینی صورت گیرد تا این موضوع مهم در جلسه شورای عالی حج وزیارت که با حضور رییس جمهوری برگزار می شود ، مطرح گردد.

اسماعیلی تصریح کرد: آسیب شناسی و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات در خصوص اربعین در جلسه شورای عالی حج وزیارت تاثیرات بسزایی در بهبود روند خدمت رسانی را بدنبال دارد.

تلاش آحاد مردم با اخلاص پیش رفت
وی عملکرد سازمان حج وزیارت در راهنمایی زایران، ثبت نام و اعزام ، راه اندازی اپ موبایلی زیارت و نظارت بر بیمه و ….را قابل قدردانی دانست.

اسماعیلی اظهار داشت: تلاش شبانه روزی دست اندرکاران علیرغم بازنمایی نادرست رسانه ای، به خوبی و با اخلاص پیش رفت و اقدامات پراثر و پرثمری صورت گرفت که خدا را بابت آن شاکر هستیم.

در این جلسه رییس ستاد اربعین سازمان حج وزیارت و اعضا نز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ستاد اربعین سازمان حج و زیارت را ارائه کردند.

عملیات خدمت به زوار اربعین در سنوات آتی آسیب شناسی شود/همه دستگاه‌ها پای کار بودند

سازمان حج وزیارت به عنوان کمیته ثبت نام و اعزام امسال وظیفه ثبت نام در سامانه سماح، راهنمایی زایران و گمشدگان و نظارت بر بیمه اربعین حسینی را عهده دار بوده است و در این راستا از ظرفیت کارگزاران در راهنمایی زایران اربعین امسال بهره می جوید.

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات