2 خرداد 11, 1401

قیام ۱۵ خرداد یادآور حمایت از مرجعیت علیه رژیم دیکتاتور پهلوی است

به گزارش خبرگزاری مهر، حزب تمدن اسلامی در بیانیه‌ای ضمن تسلیت سالروز ارتحال امام امت، سالروز حماسه ۱۵ خرداد را گرامی داشت.

متن بیانیه حزب تمدن اسلامی به شرح زیر است:

ارتحال گرامیداشت سالروز قیام پانزده خرداد، سالگرد فاجعه خونین ۱۵ خرداد یادآور قیام ملتی شریف و فداکار در حمایت از مرجعیت بزرگ شیعه حضرت امام خمینی رضوان‌الله علیه بر ضد رژیم مستکبر و دیکتاتور پهلوی است.

روزی که نهضت بزرگ اسلامی به رهبری مرجعی مقتدر، سیاستمدار و عالیقدر آغاز شد و دل‌های خفته و خاموش را زنده و روشن ساخت و با به جان خریدن سال‌ها زندان و تبعید و رنج و مشقت، رژیم وابسته و تا دندان مسلح طاغوت را به خاک مذلت نشاند و پس از پانزده سال پیروزمندانه به وطن بازگشت و با همراهی اقشار مختلف ملت انقلاب شکوهمند اسلامی را در بیست و دوم بهمن ۵۷ به پیروزی رساند و به جمهوری مقدس اسلامی تبدیل کرد و این نصرت الهی و فتح درخشان سرآغازی شد بر بیداری بزرگ اسلامی و آزادیخواهان جهان را در برابر ستمگران به ایستادگی و مقاومت فراخواند و ناباورانه در بهت و حیرت عاشقان انقلاب در چهاردهم خرداد سال ۶۸ روح بلندش به ملکوت اعلا پیوست و جهانی را داغدار کرد.

و امروز این نهضت بزرگ و بی‌بدیل با زعامت خلف صالح خمینی کبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله با پرچمداری این حرکت الهی آینده روشنی را برای همه مسلمانان و آزادیخواهان رقم زده است و دیری نخواهد پایید که قدرت و عظمت ایران عزیز همچون چراغ پرفروغ و درخشانی راه را برای آزادی همه ملت‌های مسلمان بویژه آزادی فلسطین عزیز و سرنگونی همه ستمگران بویژه آمریکای متجاوز و رژیم غاصب صهیونیستی باز خواهد کرد. الیس الصبح بقریب.

حزب تمدن اسلامی با دلی غم‌بار در غم حادثه دردناک آبادان ضمن همدردی با خانواده‌های داغدیده و مجروحان حادثه با الهام از روح شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و با استمداد از ارواح طیبه شهیدان افتخارآفرین انقلاب و حضرت امام روح‌الله عزیز، استمرار این خیزش دشمن‌شکن اسلامی و محو کامل همه ستمگران و ستم‌پیشگان و آزادی تمامی ملت‌های مظلوم و آزاده را از خداوند بزرگ مسئلت می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر

نظر دادن