دی 28, 1401

مجوز حضور مبلغان مسلمان و یهودی در ارتش سوئیس صادر شد

به گزارش «شیعه نیوز»، براساس این دستور، علاوه بر مبلغان مسلمان، واعظان یهودی نیز می‌توانند در ارتش سوئیس خدمت کنند. این دستور از سال ۲۰۲۳ و در صد و چهلمین سالگرد تأسیس ارتش این کشور اجرایی شده است.
پیش‌تر تنها روحانیون کاتولیک و پروتستان می‌توانستند در ارتش سوئیس خدمت کنند.
کلیسای نظامی سوئیس دارای ۱۸۰ نفر عضو است.
 نوئل پدریرا، جانشین رئیس کلیسای ارتش سوئیس، به رادیو RTN گفت: این اصلاحات به تکامل جامعه سوئیس پاسخ می‌دهد زیرا جامعه سوئیس بسیار چندفرهنگی و متنوع است. ما متوجه شدیم که مناسب‌ترین و شایسته‌ترین افراد برای همراهی با ارتش منحصراً از کلیساهای کاتولیک و پروتستان نیستند، بلکه می‌توانیم آنها را در سایر جوامع مذهبی نیز پیدا کنیم.
به گفته ارتش سوئیس برای کمک به روحانیون ورودی، نشان‌های جدیدی برای یونیفرم‌های نظامی این افراد ایجاد شده است؛ هلال اسلامی برای مسلمانان و لوح موسی(ع) برای یهودیان.
پدریرا توضیح داد: در طول همه‌گیری، ما هزاران سرباز را همراهی می‌کردیم که در بیمارستان‌ها به کادر درمان کمک و اجساد درگذشتگان را حمل می‌کردند. برای سربازان مهم بود که به چه کسی مراجعه تا با او درد دل کنند.
ارتش سوئیس با نام نیروهای مسلح سوئیس، متشکل از سربازان حرفه‌ای و سربازان وظیفه است. به دلیل سابقه طولانی بی‌طرفی سوئیس، نیروهای مسلح سوئیس در درگیری‌های سایر کشورها شرکت نمی‌کنند، اما در مأموریت‌های بین‌المللی با هدف برقراری صلح شرکت می‌کنند. سوئیس بخشی از برنامه مشارکت ناتو برای صلح است.
خدمت سربازی اجباری برای همه شهروندان مرد سوئیس اعمال می‌شود و زنان به طور داوطلبانه خدمت می‌کنند. معمولاً مردان در سن ۱۸ سالگی برای غربالگری واجد شرایط بودن خدمت سربازی دستورات اولیه را دریافت می کنند. سالانه تقریباً ۲۰ هزار نفر به مدت ۱۸ هفته (۲۳ هفته برای نیروهای ویژه) تحت آموزش‌های اولیه قرار می‌گیرند.انتهای پیام
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات