1 بهمن 10, 1401

هفته آگاهی‌بخشی درباره اسلام‌هراسی در کبک کانادا

به گزارش «شیعه نیوز»، شش سال پس از تیراندازی مرگبار در مسجد کبک که منجر به کشته شدن شش نمازگزار شد، مسلمانان پنجمین هفته آگاهی‌بخشی را در مونترال راه‌اندازی و از مردم کبک دعوت کردند تا از طریق رویدادهای فرهنگی مختلف درباره همسایگان مسلمان خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.
سمیرا لاونی، رئیس و یکی از بنیانگذاران این برنامه گفت: این هفته به افزایش مشارکت اجتماعی مسلمانان کبک و گسترش درک مردم از جامعه‌ای مبتنی بر برابری و شمول برای همه کمک می‌کند.
وی افزود: هر بار که یاد حمله هولناک به مرکز فرهنگی اسلامی کبک می‌افتیم دل‌شکسته می‌شویم. شش مسلمان در آن شب پس از شرکت در نماز عصر هرگز به خانه نیامدند. خانواده آنها برای مدت طولانی این درد را احساس خواهند کرد. آنچه به ما امید می‌دهد پیام‌های محبت‌آمیزی است که همچنان از سوی هموطنانمان احساس می‌کنیم.
این هفته از چهارشنبه گذشته (۵ بهمن) تا سه‌شنبه آینده (۱۱ بهمن) اجرا می‌شود. شعار امسال «پر کردن خلاها علیه اسلام‌هراسی» است.
اعضای جوامع مذهبی مختلف، همچنین سیاستمداران و دانشگاهیان، از جمله فیلسوف مشهور چارلز تیلور، در رویدادهایی که در طول این هفته برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.
سازمان‌دهندگان می‌گویند که آگاهی در زمانی که جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در حال افزایش است، بسیار مهم است.
سماع الیبیاری، برگزارکننده هفته آگاهی مسلمانان گفت: ما را بشناسید، با دستاوردها، آرزوها و دغدغه‌های ما آشنا شوید. ما متوجه هستیم که جهل علت اصلی این حادثه بوده است.
شش سال پیش در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷، یک مرد مسلح کانادایی در یک مسجد در شهر کبک تیراندازی کرد. الکساندر بیزونت، مردی که عامل تیراندازی بود به مدت ۴۰ سال حبس بدون هیچ شانسی برای آزادی مشروط محکوم شد.
در این هفته که همزمان در شهرهای مونترال، لاوال، لونگویل، گتینو، بروسارد و کبک سیتی برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از فعالیت‌های حضوری و آنلاین به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی انجام می‌شود که تنوع جوامع مسلمان کبک را در زمینه‌های مختلف، از جمله هنر، مشارکت مدنی و مسائل محیط زیستی نشان می‌دهد.
انتهای پیام
 
منبع : شیعه نیوز

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات