2 مهر 25, 1401

کانون‌های مساجد نقش مهمی در جذب جوانان دارند

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در دومین روز از نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در مجتمع آدینه برگزار شد، اظهار داشت: کانون‌های مساجد انتخاب خوبی برای فعالیت‌های مختلف در عرصه مسجد هستند، یک زمانی تئاتر بچه های مسجد متشکل از  تئاترهای دینی و انقلابی برگزار می‌شد که تاثیر بسزایی گذاشت، ما امروز از مسیر مسجد و کانون‌ها می‌توانیم هنرمندان خوبی را در عرصه تئاتر تربیت کنیم.  

وی با بیان اینکه اکنون حوزه فناوری مطرح است، باید از این عرصه استفاده کنیم و کانون‌های مساجد می‌توانند در این عرصه فعالیت‌های خوبی داشته باشند، گفت: از سوی دیگر در عرصه مدیریت انگیزه، یکی از مهمترین کارهای ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور می‌تواند اردو باشد، در فعالیت‌های اردویی بسیاری از مباحث را می‌توان برای نوجوانان و جوانان مطرح کرد.  

وی تصریح کرد: مسجد باید کانون پرسش و پاسخ باشد، وظیفه ما این است که بچه های مسجد را با طراحی و برنامه ریزی دقیق به سمت و سوی مسجد و کانون‌ها جذب کنیم.  

حجت الاسلام خاموشی ادامه داد: کانون‌های مساجد می توانند دستاوردهای علمی و انقلابی را به نسل جوان در قالب فعالیت‌های اردویی معرفی کنند، نسل جوان که این دستاوردها را ببیند احساس غرور می‌کند.  

منبع : شیعه آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع دهید
guest
0 نظرها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات